Notice: Undefined property: xipblogArchiveModuleFrontController::$display_column_left in /usr/home/akapit/domains/akapit-press.pl/public_html/modules/xipblog/controllers/front/main.php on line 30 Notice: Undefined property: xipblogArchiveModuleFrontController::$display_column_right in /usr/home/akapit/domains/akapit-press.pl/public_html/modules/xipblog/controllers/front/main.php on line 35 Akapit Press Sp. z o.o.

IV Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

< Poprzednie wydarzenie

Wydawnictwo Akapit Press serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w czwartej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA JEŻYCJADY® MAŁGORZATY MUSIEROWICZ.


Biblioteki, szkoły i ośrodki kultury w całej Polsce mają okazję na chwilę zamienić się w Jeżyce, i tylko od Państwa zależy, jak będą się prezentować oraz ilu czytelników ugoszczą. Zapraszamy wszystkich, zarówno miłośników serii, towarzyszących losom Borejków od lat, jak i nowych przyjaciół Jeżycjady®.

W akcji udział może wziąć każdy, kto do 31 marca prześle formularz zgłoszeniowy na adres konkurs@akapit-press.com.pl. Czwarte Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady® Małgorzaty Musierowicz obejmuje marzec, kwiecień i maj. Każda szkoła, biblioteka, ośrodek kultury czy inna instytucja, która zgłosi swoje uczestnictwo, będzie mogła przeprowadzić Czytanie Jeżycjady® w wybranej przez siebie formie i w dowolnym terminie między 1 marca a 31 maja 2020 roku.

Zachęcamy, by Czytanie przybrało formę warsztatów scenicznych, plastycznych, literackich itd.

Relacje fotograficzne (około 10 fotografii) prosimy przesyłać na bieżąco na adres konkurs@akapit-press.com.pl, z tematem Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady 2020 – FOTORELACJA. Wybrane materiały zaprezentujemy naszej stronie www i/lub na Facebooku. Najciekawsze relacje nagrodzimy książkami Małgorzaty Musierowicz, zakładkami i pocztówkami.

Zachęcamy, by do wystąpień angażować płynnie czytających lektorów — nauczycieli, bibliotekarzy, uczniów ze zdolnościami aktorskimi czy przedstawicieli lokalnej społeczności, by spotkanie
z Borejkami dało jak najwięcej przyjemności zarówno reprezentantom tekstu, jak i odbiorcom.

Informacje o przebiegu akcji będziemy na bieżąco zamieszczać na oficjalnym profilu Facebook wydawnictwa. Będziemy więc mogli przez dzielić się radością ze wspólnego czytania i śledzić sposoby na zaprzyjaźnianie się z bohaterami książek Małgorzaty Musierowicz.

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady® jest wydarzeniem bezpłatnym i nie ma na celu zysków materialnych. Wydawnictwo nie pobiera żadnych opłat od uczestniczących w nim szkół, bibliotek, księgarń, ośrodków kultury i innych instytucji, ani za udział w wydarzeniu, ani za przesłane materiały.

Regulamin akcji, zaproszenie, formularz zgłoszeniowy oraz materiały graficzne do pobrania tutaj (na dole strony).
Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

< Poprzednie wydarzenie