Nazywam się Iwona Pakuła. Wiele lat temu to ja wymyśliłam Wydawnictwo Akapit Press i pewnie dlatego moi Współpracownicy oraz zaprzyjaźnieni z nami Autorzy żartobliwie mówią o mnie „szefowa”. Dobrze jest być szefową Akapitu i razem z całym zespołem cieszyć się faktem, że już od dwudziestu pięciu lat na naszej redakcyjnej półce pojawiają się kolejne wydawane przez Akapit Press pozycje. Zwłaszcza że za wielotysięcznymi już nakładami książek zawsze widzimy w wyobraźni Wasze pojedyncze twarze. Szczególnie jednak cenimy sobie osobiste kontakty. Na spotkaniach autorskich, na targach, w bibliotekach i księgarniach spotykamy nie tylko Was, młodych, dla których istniejemy jako Wydawnictwo, ale i starsze pokolenia, które – wiedzione czasem ciekawością, czasem sentymentem – chcą czytać nasze nowe książki, wracać do swoich ulubionych, albo poprzez ukazujące się u nas tłumaczenia poznawać zagraniczną literaturę dla młodzieży. Wszystkich witam jednakowo serdecznie i zapraszam na naszą stronę www.

Iwona Pakuła

Akapit Press jest jedynym wydawcą książek Waszych ulubionych Autorek: Małgorzaty Musierowicz oraz Krystyny Siesickiej Z radością wydajemy cieszące się niezwykłą popularnością powieści Agnieszki Tyszki, Emilii Kiereś, Katarzyny Majgier, Marty Fox, Idy Pierelotkin, Ałbeny Grabowskiej, Katarzyny Borys, Sergiusza Pinkwarta, Romka Pawlaka, Andrzeja Żaka, Joanny Kmieć, Joanny Preisner i Jakuba Bogusza. Zawsze otwarci na nowe propozycje, oczekujemy debiutantów, ich nowych pomysłów, tematów, a może nawet i form fabularnych.

Nakładem Wydawnictwa Akapit Press ukazują się również serie tłumaczeń z języków obcych. Ich Autorzy często odwiedzają nasze stoiska na Międzynarodowych Targach Książki, uradowani swoją popularnością w Polsce i zawsze okazywaną im sympatią. W ręce Czytelników oddajemy polskie wydania książek Jordiego Sierry I Fabry, Elisy Puricelli Guerry, Sophie McKenzie, Kelly McKain, Joss Stirling, Elizabeth Laban, Joanny Nadin i wielu innych.

Przez minione dwadzieścia pięć lat pod marką Akapit Press ukazało się tysiące tytułów, wśród których znalazło się wiele bestsellerów, wielokrotnie wznawianych, wysoko ocenianych przez krytyków specjalizujących się w analizie literatury przeznaczonej dla młodzieży. Jesteśmy z tego powodu dumni, ale – nie tracąc nawet jednego dnia – już myślimy o przyszłości.

Nazwa i logo wydawnictwa Akapit Press są zastrzeżone.