Lektury

Filtruj według

Bestseller

Bestseller

Marka

Marka

Oprawa

Oprawa

Obowiązkowe lektury szkolne nie zawsze wpasowują się w gusta uczniów. W naszym zbiorze znajdziesz książki dla dzieci i młodzieży, które pomogą w oderwaniu od codzienności, tworząc interesującą alternatywę spędzania wolnego czasu. 

Sporządzając obowiązujący kanon lektur Ministerstwo Edukacji Narodowej zawsze posiłkuje się pomocą rodziców i dzieci. Tytuły na liście nie ulegają częstym zmianom, lecz niewielkie modyfikacje są konieczne po to, by odzwierciedlić aktualne potrzeby współczesnej młodzieży. 

Wówczas książka nie będzie jedynie obowiązkiem, ale także wniesie wartościowe, pedagogiczne treści. Dlatego poza książkami, które w kanonie lektur szkolnych goszczą od lat, pojawiają się także nowe pozycje, atrakcyjne dla młodego człowieka, bardziej aktualne, które pomagają mu w poszerzaniu wiedzy i wrażliwości kulturowej. 

Rozwój wyobraźni i kompetencji społecznych

Ciekawe pozycje książkowe dla dzieci i młodzieży kształtują wyobraźnię i przenoszą czytelnika w całkowicie inny świat pełen zagadek i przygód. To dzięki fascynującym opowieściom zapisanym na kartach książek, najmłodsi będą mogli w myślach kreować własny świat, rozwijać kreatywność, rozbudowywać swoje słownictwo oraz zdobywać wiedzę tak bardzo pomocną w rozwijaniu kompetencji społecznych. Dostępne na naszej stronie opowiadania zawierają ciekawe morały i wskazówki. Są wypełnione intrygującymi wątkami, co sprawia, że młody czytelnik jest zaciekawiony i chce dowiedzieć się jeszcze więcej.

Nasze wydawnictwo oferuje szeroki asortyment książek dla dzieci i młodzieży. Znajdziecie u nas najnowsze publikacje, a także klasyki, pełne wciągających przygód i pouczających historii.