Jezioro osobliwości
  • Oprawa : Twarda
  • ISBN : 978 83 65345 23 3
  • Rok wydania : 2016
  • Autor : Krystyna Siesicka
  • Liczba stron : 256

Jezioro Osobliwości jedna z najchętniej czytanych książek Krystyny Siesickiej. Sfilmowana 1972 roku Wielowątkowa, zawieszona między warszawskim pejzażem ulic a harcerskimi namiotami pod Nidzicą, o fabule zbudowanej na rodzinnych konfliktach i dziewczyńskich rozterkach, dalekiej od wygładzonych treści.

Krystyna Siesicka mówi o niej : „... kiedy pisałam Jezioro Osobliwości nie przypuszczałam, że ta książka stanie się aż tak popularna. A już na pewno kończąc ją, nie sądziłam, że Marta i Michał będą do mnie wracać. Przeciwnie, byłam pewna, że po ostatniej kropce rozstanę się z nimi na zawsze. A jednak do dziś myślę o moich bohaterach z zadumą, zwłaszcza, kiedy odpowiadam na Wasze – jakże często! – zadawane mi pytanie: – I co się z nimi później stało...?”

Jednak ani Autorka, ani reżyser Jan Batory, który na podstawie Jeziora Osobliwości zrealizował film fabularny, nie dali nam jasnej odpowiedzi na to pytanie. A więc zapraszamy do przeczytania tej książki, bo może to właśnie Wasza wyobraźnia odkryje w końcu dalsze losy Marty i Michała.
Anny i Wiktora. A także Patryka w tle.

RECENZJE:

Książki Pani Informatyk

Produkty powiązane

Komentarze

Napisz swoją opinię

Jezioro Osobliwości

Napisz swoją opinię