Ida Pierelotkin

Ida Pierelotkin

Ida Pierelotkin - urodzona w 1981 roku w Warszawie. Wspominana przez krewnych jako dziecko przyjazne lecz tajemnicze. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 203 w centrum Warszawy (przygody, które miały tam miejsce zapoczątkowały niektóre wątki fabularne powieści dla młodzieży pt.: „Pepa nie świruj!”,, a następnie do L.O. im. Miguela de Cervantesa, do klasy plastycznej. Debiutancka książka Idy Pierelotkin, „Ala Betka” to bajkowa wariacja na temat wojny prowadzonej w tymże liceum przez klasę autorki i kadrę nauczycielską.

W 2005 roku miało miejsce wydarzenie, które umożliwiło start pisarskich planów: Pierwsza nagroda w I Konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABC Cała Polska czyta dzieciom, a tym samym wydanie debiutanckiej „Ali Betki” - wyróżnionej następnie „Guliwerem w Krainie Olbrzymów”.

Ida Pierelotkin jest także autorką współczesnych, obyczajowych powieści dla młodzieży, które czytelnicy uwielbiają za wyraziste postacie i inteligentny humor: "Na wojnie i w miłości", "Dwie połówki pomidora", "Wenus w pietruszce".

W wolnych chwilach najbardziej lubi czytać książki i słuchać radia. Kociarka z zamiłowania i obowiązku.