Adam Skrodzki

Adam Skrodzki

Urodzony w Katowicach, z wykształcenia logistyk, z powołania literat. Brygada Brawurowych Kur jest jego debiutem książkowym. O literackiej karierze marzył od dzieciństwa, o czym zaświadcza wybór komunijnego prezentu w postaci maszyny do pisania. Niezawodne urządzenie jest w jego posiadaniu do dziś, lecz dźwięczny stukot czcionek naraża autora na szykany ze strony apodyktycznego kota.

W literaturze najwyżej ceni szczerość, a ta wyrasta tylko z uważnej obserwacji rzeczywistości. Wyznaje zasadę głoszącą, że jeśli wychodzisz rano po bułki i wracasz bez tematu na powieść, to na pisarza się nie nadajesz. Może właśnie dlatego woli słuchać niż mówić, zwłaszcza o sobie. O ile na kartach jego powieści wiele się dzieje, tak – w myśl przysłowia: szewc bez butów chodzi – sam jest zdecydowanie powściągliwy w słowie mówionym. Chyba że chodzi o piłkę nożną.

Stawia pierwsze kroki w krawiectwie; ręczne szycie okazało się doskonałym odpoczynkiem między pisaniem kolejnych tomów Brygady Brawurowych Kur (i nie tylko). Na razie ma na swoim koncie jeden krawat, ale kolejne są już w fazie projektów.

Pozdrawia serdecznie i brawurowo!