Drakulcio ma kłopoty

Drakulcio ma kłopoty to przezabawna seria dla uczniów w wieku 8–10 lat, która szczególnie spodoba się miłośnikom Mikołajka czy Dzienników cwaniaczka. Atrakcyjna komiksowa oprawa graficzna i pełna humoru fabuła zapewniają serii coraz większą popularność wśród młodych wielbicieli tarapatów i przygód. W najnowszej odsłonie serii (z podtytułem Jak zjeść francuską żabę?) czytelnik towarzyszy Drakulciowi w napadzie na jacht milionera z Saint Tropez, przemierza Autostradę Słońca (powodując korek, który widać aż z kosmosu!) i odwiedza zamek hrabiego Monte Christo. A wszystko to w drodze na mecz z młodzieżową drużyną, która trenuje z klubem Olimpique Marsylia!

 

Seria Drakulcio ma kłopoty składa się z sześciu tomów (oraz kolorowanki), które można czytać niezależnie i dowolnej kolejności:

Drakulcio ma kłopoty. Urodzinowa katastrofa, 2015

Drakulcio ma kłopoty. Mecz stulecia, 2015

Drakulcio ma kłopoty. Klątwa Faraona, 2016

Drakulcio ma kłopoty. Mistrz jazdy na krechę, 2017

Drakulcio ma kłopoty. Włoska awantura, 2017

Drakulcio ma kłopoty. Jak zjeść francuską żabę, 2018

Drakulcio ma kłopoty. Straszliwa historia w obrazkach — kolorowanka

Dlaczego dorośli wciąż proszą dzieci, by były grzeczne? Dla większości nauczycieli uczeń, który siedzi grzecznie w ławce, nie wierci się, nie odzywa bez pytania, podnosi rękę gdy chce coś powiedzieć – to skarb. Taki Drakulcio na przykład. Nikt nie nazwie go grzecznym. A proszę! Zainspirował rodziców do napisania książki! Jesteście ciekawi, jakich to wrażeń dostarcza autorom ich syn? Poznajcie zatem Drakulcia, jego rodzinę i znajomych. Przekonajcie się, jak trudne (a zarazem ekscytujące) jest życie z 10-letnim, pełnym pomysłów chłopcem, który „zawsze jest w niewłaściwym czasie i w niewłaściwym miejscu”.


Fragment recenzji z bloga Wilcze lektury


Serię polecamy wszystkim małym (i dużym) wielbicielom komiksu oraz dobrego humoru!

Tomy z serii