Emilia Kiereś

Emilia Kiereś

PISARKA...

Autorka książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczka, ilustratorka, redaktorka. Urodzona w Poznaniu, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jej przygodowe powieści, pełne postaci oraz zdarzeń z pogranicza rzeczywistości i baśni, stanowią zarazem pretekst do odkrywania uniwersalnych prawd i ponadczasowych wartości. Doceniane zarówno przez czytelników jak i krytyków, stale zyskują nowych odbiorców.

Emilia Kiereś o sobie:

Nigdy nie planowałam, że będę pisać książki – choć zawsze czułam, że moje życie siłą rzeczy będzie z nimi związane. Pracę zaczęłam jako redaktorka i tłumaczka, aż któregoś dnia, zupełnie niespodziewanie, zaczął mi kiełkować w głowie pomysł na opowieść – i tak powstała moja pierwsza książka.
A kiedy już ją napisałam, nagle zaczęły się pojawiać kolejne pomysły – zupełnie jakby ktoś otworzył zamknięte do tej pory drzwi, za którymi tłoczą się rozmaite historie i różnorodne postacie. Spodobało mi się to, i od tamtego czasu staram się, żeby te drzwi były zawsze otwarte. Dzięki temu nowe pomysły przychodzą do mnie, kiedy chcą – a ja skrzętnie je notuję, żeby nic nie uciekło. Jedno wiem dziś na pewno: to najlepsza praca na świecie!

... I ILUSTRATORKA

Jestem po prostu pisarką, która pewnego dnia postanowiła zacząć ilustrować swoje książki. Tworząc zarówno tekst, jak i jego oprawę graficzną, mam poczucie spójności treści i formy – książka jako całość jest wówczas wynikiem jednego nastroju i jednej myśli. Opracowując grafikę uzupełniam napisaną przez siebie opowieść – jest to doskonała i bardzo twórcza zabawa, choć miejsce pracy wygląda potem tak, jakby przeszedł przez nie tajfun…


Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Emilii Kiereś:
emilia.kieres.net