[AKTUALIZACJA] IV Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Wydawnictwo Akapit Press serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w czwartej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA JEŻYCJADY® MAŁGORZATY MUSIEROWICZ.

[ZE WZGLĘDU NA OBECNĄ SYTUACJĘ PRZEDŁUŻAMY TERMIN. ZAPISY DO 30 KWIETNIA, CZAS TRWANIA DO 30 CZERWCA. TERMINY TE JESZCZE MOGĄ ULEC ZMIANIE. ZACHĘCAMY DO PROWADZENIA AKCJI W FORMIE ONLINE. ZMIANA TERMINU PRZEZ INSTYTUCJĘ NIE WYMAGA PONOWNEGO PRZESŁANIA FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.]


Biblioteki, szkoły i ośrodki kultury w całej Polsce mają okazję na chwilę zamienić się w Jeżyce, i tylko od Państwa zależy, jak będą się prezentować oraz ilu czytelników ugoszczą. Zapraszamy wszystkich, zarówno miłośników serii, towarzyszących losom Borejków od lat, jak i nowych przyjaciół Jeżycjady®.

W akcji udział może wziąć każdy, kto do 30 KWIETNIA [AKTUALIZACJA] prześle formularz zgłoszeniowy na adres konkurs@akapit-press.com.pl. Czwarte Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady® Małgorzaty Musierowicz obejmuje marzec, kwiecień i maj. Każda szkoła, biblioteka, ośrodek kultury czy inna instytucja, która zgłosi swoje uczestnictwo, będzie mogła przeprowadzić Czytanie Jeżycjady® w wybranej przez siebie formie i w dowolnym terminie między 1 marca a 30 CZERWCA 2020 roku [AKTUALIZACJA].

[AKTUALIZACJA] W obecnej sytuacji proponujemy, by Czytanie odbywało się w „online” – w formie filmików, nagrań. Dopiero gdy warunki na to pozwolą zachęcamy, by Czytanie przybrało formę warsztatów scenicznych, plastycznych, literackich itd. Materiały multimedialne prosimy o przesyłanie na adres PROMOCJA@AKAPIT-PRESS.COM.PL.

Materiały multimedialne nie powinny zawierać więcej niż około 10% całości poszczególnych książek.

Relacje fotograficzne z czytania w tradycyjnej formie (około 10 fotografii) prosimy przesyłać na bieżąco na adres konkurs@akapit-press.com.pl, z tematem Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady 2020 – FOTORELACJA. Wybrane materiały zaprezentujemy naszej stronie www i/lub na Facebooku. Najciekawsze relacje nagrodzimy książkami Małgorzaty Musierowicz, zakładkami i pocztówkami.

Zachęcamy, by do wystąpień angażować płynnie czytających lektorów — nauczycieli, bibliotekarzy, uczniów ze zdolnościami aktorskimi czy przedstawicieli lokalnej społeczności, by spotkanie
z Borejkami dało jak najwięcej przyjemności zarówno reprezentantom tekstu, jak i odbiorcom.

Informacje o przebiegu akcji będziemy na bieżąco zamieszczać na oficjalnym profilu Facebook wydawnictwa. Będziemy więc mogli przez dzielić się radością ze wspólnego czytania i śledzić sposoby na zaprzyjaźnianie się z bohaterami książek Małgorzaty Musierowicz.

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady® jest wydarzeniem bezpłatnym i nie ma na celu zysków materialnych. Wydawnictwo nie pobiera żadnych opłat od uczestniczących w nim szkół, bibliotek, księgarń, ośrodków kultury i innych instytucji, ani za udział w wydarzeniu, ani za przesłane materiały.

Regulamin akcji, formularz zgłoszeniowy oraz materiały graficzne do pobrania tutaj (na dole strony). 
WSZYSTKIE ZMIANY TERMINÓW OBEJMUJĄ RÓWNIEŻ REGULAMIN. W OBECNEJ SYTUACJI WYDAWNICTWO ZASTRZEGA PRAWO DO KOLEJNYCH ZMIAN.
Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

< Poprzednie wydarzenie Nastepne wydarzenie >