Autograf
  • Bestseller
  • Oprawa : Miękka
  • Autor : Małgorzata Musierowicz
  • Seria wydawnicza : Jeżycjada®
  • Bestseller : Tak

Drodzy Czytelnicy,

sprzedaż kompletu Jeżycjady została wstrzymana ze względu na braki poszczególnych tomów. Specjalnie dla Was przygotowujemy dodruki i już niedługo wznowimy sprzedaż, o czym powiadomimy na naszym profilu na Facebooku oraz Instagramie. Zachęcamy do zamawiania pojedynczych części serii!

Przy zakupie całej serii losowo wybrana część z odręcznym autografem autorki!

Możliwe wysyłki zagraniczne na terenie Europy. Koszt przesyłki ustalany jest indywidualnie. W takim przypadku prosimy o zamówienie mailowe: promocja@akapit-press.com.pl

Jeżycjada – powieść mieszcząca się w 22 tomach – opowiada o losach najbardziej znanej poznańskiej rodziny Borejków i ich przyjaciół. Wierni czytelnicy traktują bohaterów jak najbliższych przyjaciół, towarzyszą im w przeróżnych perypetiach, w trudnych i szczęśliwych chwilach. Po Jeżycjadę sięgają całe pokolenia, poszczególne części zna niejedna prababcia, babcia, matka i córka.

Części Jeżycjady można czytać we wskazanej kolejności, zgodnej z datą wydania lub dowolnie – niezależnie od układu całej serii. Każda z części Jeżycjady poświęcona jest innemu bohaterowi, a lektura całości ukazuje powiązania między poszczególnymi postaciami i wydarzeniami, a wszystko na tle zmieniającej się polskiej rzeczywistości. Akcja każdej powieści toczy się w ciągu kilku dni lub tygodni. Autorka osadza ją w rzeczywistych miejscach Poznania i okolic, wskazuje konkretny czas, przywołuje sytuację społeczno-ekonomiczną – jako tło i komentarz do indywidualnych losów bohaterów.

Tomy Jeżycjady to nie tylko wzruszająca i humorystyczna opowieść o losach fascynującej rodziny – w Jeżycjadzie znajdujemy wartościowe przesłania, wątki historyczne, społeczne i polityczne. Powieść jest przepełniona emocjami, przenosi czytelników w świat miłości i zrozumienia. Pozwala poczuć niezwykłą, urzekającą atmosferę i ciepło rodzinne – i to jest jej siła, bo w literaturze szukamy mądrości, szacunku i niebanalnego humoru.

Przez lata tworzenia Jeżycjady Małgorzata Musierowicz zdobyła rzeszę oddanych czytelników. Jednym z wiernych czytelników Jeżycjady był Czesław Miłosz, który niejednokrotnie kontaktował się z autorką i wypytywał o dalsze losy postaci. Czytelnicy bardzo uważnie śledzą każdą opowieść, kojarzą fakty, niekiedy domagają się wplatania wątków, dodatkowych postaci i relacji między nimi. Z myślą o bohaterach fani nieustannie tworzą materiały o Jeżycjadzie, drzewa genealogiczne rodziny Borejków, opisują poszczególne postacie, rysują plany pomieszczeń i – czekają na kolejne części.

Na podstawie Jeżycjady śladami bohaterów powstał specjalny przewodnik po Poznaniu zgodny z wydarzeniami umieszczonymi w powieści. Jeżycjada była również inspiracją do powstania książki kucharskiej Łasuch literacki, w której zawarto przepisy na potrawy spożywane przez bohaterów.

Seria Jeżycjada towarzyszy czytelnikom od czterdziestu lat, kiedyś bardzo młodzi, dziś dorośli – z jednakową niecierpliwością czekają na każdy następny tom.


Wszystkie tomy w zestawie:

Małomówny i rodzina (1975) 
Szósta klepka (1977)
Kłamczucha (1979)
Kwiat kalafiora (1981)
Ida sierpniowa (1981)
Opium w rosole (1985)
Brulion Bebe B. (1990)
Noelka (1992)
Pulpecja (1993)
Dziecko piątku (1993)
Nutria i Nerwus (1995)
Córka Robrojka (1996)
Imieniny (1998)
Tygrys i Róża (1999)
Kalamburka (2001)
Język Trolli (2004)
Żaba (2005)
Czarna polewka (2006)
Sprężyna (2008)
McDusia (2012)
Wnuczka do orzechów (2014)
Feblik (2015)

Ciotka Zgryzotyka (2018)

Produkty powiązane

Komentarze

Napisz swoją opinię

Seria Jeżycjada® Komplet A5, autograf!

Napisz swoją opinię