+
-


Wydawnictwo Akapit Press serdecznie zaprasza do wzięcia udział w piątej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA JEŻYCJADY ® MAŁGORZATY MUSIEROWICZ.

W marcu biblioteki, szkoły i ośrodki kultury w całej Polsce mają okazję na chwilę zamienić się w Jeżyce, i tylko od Państwa zależy, jak będą się prezentować oraz ilu czytelników ugoszczą. Zapraszamy wszystkich, zarówno miłośników serii, towarzyszących losom Borejków od lat, jak i nowych przyjaciół Jeżycjady ®.

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady ® Małgorzaty Musierowicz odbędzie się w marcu. Każda szkoła, biblioteka, ośrodek kultury czy inna instytucja, która zgłosi swoje uczestnictwo, będzie mogła przeprowadzić Czytanie Jeżycjady ® w wybranej przez siebie formie i w dowolnym terminie między 1 a 31 marca 2021 roku.

W akcji udział może wziąć każdy, kto od 4 do 28 lutego prześle formularz zgłoszeniowy na adres promocja@akapit-press.com.pl

W obecnej sytuacji podjęliśmy decyzję, by Czytanie odbywało się online – w formie filmików, nagrań, video nagrań scenicznych. Materiały multimedialne prosimy przesyłać na adres: PROMOCJA@AKAPIT-PRESS.COM.PL z tytułem “Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady 2021 – RELACJA”.

BARDZO WAŻNA INFORMACJA: materiały multimedialne nie mogą zawierać więcej niż około 10% całości poszczególnych książek - czyli wybrane fragmenty wykorzystane w trakcie czytania nie powinny przekraczać tej objętości.

Relacje fotograficzne z tradycyjnej formy czytania (około 10 fotografii) prosimy przesyłać na bieżąco na adres promocja@akapit-press.com.pl, z tematem “Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady 2021 – FOTORELACJA”. Wybrane materiały zaprezentujemy na naszej stronie www i/lub na Facebooku. Najciekawsze relacje nagrodzimy książkami Małgorzaty Musierowicz oraz zakładkami. Wyboru wyróżnionych placówek dokona Jury wydawnictwa Akapit Press. Decyzja wydawnictwa nie będzie podlegała negocjacji.

Zachęcamy, by do wystąpień angażować płynnie czytających lektorów — nauczycieli, bibliotekarzy, uczniów ze zdolnościami aktorskimi czy przedstawicieli lokalnej społeczności, by spotkanie z Borejkami dało jak najwięcej przyjemności zarówno reprezentantom tekstu, jak i odbiorcom.

Informacje o przebiegu akcji będziemy na bieżąco zamieszczać na oficjalnym profilu Facebook wydawnictwa. Będziemy więc mogli dzielić się radością ze wspólnego czytania i śledzić sposoby na zaprzyjaźnianie się z bohaterami książek Małgorzaty Musierowicz.

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady® jest wydarzeniem bezpłatnym i nie ma na celu zysków materialnych. Wydawnictwo nie pobiera żadnych opłat od uczestniczących w nim szkół, bibliotek, księgarń, ośrodków kultury i innych instytucji, ani za udział w wydarzeniu, ani za przesłane materiały.

Regulamin akcji, formularz zgłoszeniowy oraz materiały graficzne są do pobrania na dole strony.

W OBECNEJ SYTUACJI WYDAWNICTWO ZASTRZEGA PRAWO DO ZMIAN TERMINÓW.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

#OgólnopolskieCzytanieJeżycjady2021 #OCJ2021

V Ogólnopolskiemu Czytaniu Jeżycjady patronują:

- Radio Poznań.

Komentarze

Napisz swoją opinię

V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Napisz swoją opinię

Pliki do pobrania

Grafika OCJ 2021

Grafika do wykorzystania na Facebooku lub stronie internetowej.

Pliki do pobrania (705.27k)