+
-


Wydawnictwo Akapit Press serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w czwartej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO CZYTANIA JEŻYCJADY® MAŁGORZATY MUSIEROWICZ.

[ZE WZGLĘDU NA OBECNĄ SYTUACJĘ PRZEDŁUŻAMY TERMIN. ZAPISY DO 30 KWIETNIA, CZAS TRWANIA DO 30 CZERWCA. TERMINY TE JESZCZE MOGĄ ULEC ZMIANIE. ZACHĘCAMY DO PROWADZENIA AKCJI W FORMIE ONLINE. ZMIANA TERMINU PRZEZ INSTYTUCJĘ NIE WYMAGA PONOWNEGO PRZESŁANIA FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO. ]

Biblioteki, szkoły i ośrodki kultury w całej Polsce mają okazję na chwilę zamienić się w Jeżyce, i tylko od Państwa zależy, jak będą się prezentować oraz ilu czytelników ugoszczą. Zapraszamy wszystkich, zarówno miłośników serii, towarzyszących losom Borejków od lat, jak i nowych przyjaciół Jeżycjady®.

W akcji udział może wziąć każdy, kto do 30 KWIETNIA [AKTUALIZACJA] prześle formularz zgłoszeniowy na adres konkurs@akapit-press.com.pl. Każda szkoła, biblioteka, ośrodek kultury czy inna instytucja, która zgłosi swoje uczestnictwo, będzie mogła przeprowadzić Czytanie Jeżycjady® w wybranej przez siebie formie i w dowolnym terminie między 1 marca a 30 CZERWCA 2020 roku [AKTUALIZACJA].

[AKTUALIZACJA] W obecnej sytuacji proponujemy, by Czytanie odbywało się w „online” – w formie filmików, nagrań. Dopiero gdy warunki na to pozwolą zachęcamy, by Czytanie przybrało formę warsztatów scenicznych, plastycznych, literackich itd. Materiały multimedialne prosimy o przesyłanie na adres PROMOCJA@AKAPIT-PRESS.COM.PL

Materiały multimedialne nie powinny zawierać więcej niż około 10% całości poszczególnych książek.

Relacje fotograficzne z tradycyjnej formy czytania (około 10 fotografii) prosimy przesyłać na bieżąco na adres konkurs@akapit-press.com.pl, z tematem Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady 2020 – FOTORELACJA. Wybrane materiały zaprezentujemy naszej stronie www i/lub na Facebooku. Najciekawsze relacje nagrodzimy książkami Małgorzaty Musierowicz, zakładkami i pocztówkami.

Zachęcamy, by do wystąpień angażować płynnie czytających lektorów — nauczycieli, bibliotekarzy, uczniów ze zdolnościami aktorskimi czy przedstawicieli lokalnej społeczności, by spotkanie
z Borejkami dało jak najwięcej przyjemności zarówno reprezentantom tekstu, jak i odbiorcom.

Informacje o przebiegu akcji będziemy na bieżąco zamieszczać na oficjalnym profilu Facebook wydawnictwa. Będziemy więc mogli przez dzielić się radością ze wspólnego czytania i śledzić sposoby na zaprzyjaźnianie się z bohaterami książek Małgorzaty Musierowicz.

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady® jest wydarzeniem bezpłatnym i nie ma na celu zysków materialnych. Wydawnictwo nie pobiera żadnych opłat od uczestniczących w nim szkół, bibliotek, księgarń, ośrodków kultury i innych instytucji, ani za udział w wydarzeniu, ani za przesłane materiały.

Regulamin akcji, formularz zgłoszeniowy oraz materiały graficzne do pobrania na dole strony.

WSZYSTKIE ZMIANY TERMINÓW OBEJMUJĄ RÓWNIEŻ REGULAMIN. W OBECNEJ SYTUACJI WYDAWNICTWO ZASTRZEGA PRAWO DO KOLEJNYCH ZMIAN.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Pliki do pobrania

Grafika OCJ 2020

Grafika do wykorzystania na Facebooku czy stronie internetowej

Pliki do pobrania (806.27k)

Baner OCJ 2020

Do wykorzystania jako tło wydarzenia na Facebooku lub jako baner na stronę internetową

Pliki do pobrania (2.19M)