Joanna Preisner, Jakub Bogusz

Joanna Preisner, Jakub Bogusz

Joanna Preisner i Jakub Bogusz – od kilku lat tworzą nierozłączną parę. Obecnie mieszkają w Rzeszowie, gdzie studiują filologię angielską na Uniwersytecie Rzeszowskim, kształcąc się na przyszłych tłumaczy. W książkach szczególnie cenią sobie nietuzinkowy humor oraz niczym nieskrępowaną kreatywność.

Nakładem Wydawnictwa Akapit Press ukazała się debiutancka powieść autorstwa Joanny Presiner i Jakuba Bogusza "Dzieciaki z Krainy Niesnu. Tajemnica strażnika" oraz jej kontynuacja: "Dzieciaki z Krainy Niesnu. Wielkie poszukiwania".


Joanna o sobie:

urodziłam się 16.12.1992r. Pochodzę z niedużego miasta – Jasła, gdzie już od najmłodszych lat rozwijałam swoje pasje, nie tylko literackie, ale i muzyczne. Z książkami jestem związana od dziecka. W gimnazjum zaczęłam pisać wiersze, które zostały docenione m.in. w konkursach ogólnopolskich. Po ukończeniu liceum odłożyłam jednak pióro poety. Teraz mam okazję pracować z niezwykle utalentowanym człowiekiem i jak na razie skupiamy się głównie na prozie dla dzieci.


Jakub o sobie:

urodziłem się 13.11.1991r. w Tarnowie. Tam też dorastałem i tam rozpoczęła się moja przygoda z pisaniem. Jednak większość tego, co tworzyłem, a były to głównie rymowanki i zabawne historyjki, lądowała w szufladzie. Książki towarzyszą mi właściwie od zawsze i dlatego też sam postanowiłem zostać autorem. Studiuję filologię angielską, więc od niedawna moje pisarskie eksperymenty powstają właśnie w tym języku.

Strona autorów: http://preisnerbogusz.blogspot.com/